Нерідко синдроми травматичної хвороби розвиваються внаслідок механічних ушкоджень, таких як забиті місця, розриви, струси мозку та інші. Лікування таких випадків утруднено як лікаря, так пацієнта. Найбільш поширеними синдромами є розлади чутливості та рухів. Причиною цього є порушення у м’язових волокнах обміну речовин через проблеми з кровопостачанням.
При ураженні верхньогрудного та шийного відділів хребта нерідкі такі симптоми, як атрофія черевних та грудних м’язів. Майже завжди нижній парапарез викликає обмеження рухів у суглобах ніг.
Сучасний медичний центр Бубновського проводить обстеження та функціональне тестування пацієнта, після чого складається індивідуальна програма реабілітації.
Лікування хребта
Застосовуючи індивідуально підібрану процедуру та режим вправ, в організмі пацієнта стабілізуються біохімічні процеси міжхребцевих дисків та прилеглих тканин. Підвищення артеріального тиску в пошкодженому суглобі сприяє його швидкому відновленню, подібно до процесу боротьби з грижею. Це також може покращитися зі збільшенням кровотоку.
Кінезітерапія – відмінна альтернатива хірургічному втручанню у боротьбі з хребетною грижею.
За наявності у пацієнта сколіозу також розробляють індивідуальну систему терапії, яка забезпечить нормальну роботу спинних м’язів, яких залежить положення хребта. Ця методика особливо хороша для дитячого м’язового корсету, який ще сформувався.
Програма знеболювання при травмах хребта
Розслаблення м’язів спини. Ця вправа виконується в положенні рачки.
Чи не відскакуй назад. Це також робиться рачки. На вдиху спина має бути прогнута, а на видиху максимально прогнута.
Розтяжка. Рачки хворий повинен поперемінно вставати то на одну, то на іншу ногу і по черзі потягуватися. Важливо уникати різких рухів.
Накачування Хворий встає, спирається на підлогу колінами та долонями і, зберігаючи положення, витягується тулубом уперед.
Черевне згинання. Хворий лежить на спині, ноги зігнуті в колінах, руки заховані за головою. Поступово підборіддя притискається до грудей, потім на видиху потрібно торкнутися ліктями колін.
Підніміть таз. Хворий лежить на спині, руки вздовж тулуба. На видиху таз відривається від землі, на вдиху відводиться назад.
Крім вправ, описаних вище, при серйозних дефектах і явно виражених патологіях хребта допомагають також масажі, холодні компреси та спеціальні фізичні вправи.
Чому потрібна реабілітація?
Безумовно, якість операції чи посттравматичного хірургічного втручання є основною умовою одужання. Однак повне відновлення функцій організму потребує часу та певного підходу. На жаль, травма, отримана за одну секунду, може нагадувати себе роками. Так само реабілітація після операцій на хребті або серці, викликаних тривалим патологічним процесом, — справа не одного дня.
Адже якщо ми набирали вагу кілька років, то не розраховуємо схуднути за тиждень! Крім того, нашим фахівцям доведеться заново вчити пацієнтів правильно рухатися, а формування нових нейронних зв’язків та звичок – це не лічені дні.
Перед призначенням курсу реабілітації наші фахівці ретельно вивчають такі фактори, як історія хвороби, методи лікування та поточний стан організму.
Підтримка наших фахівців під час реабілітації не тільки сприяє регенерації організму, а й допомагає вам підвищити впевненість у собі, силу та психологічно підготувати вас до набуття нових навичок.