Гіпс дозволяє створювати складні вироби із високим ступенем деталізації. У поєднанні з невеликою вартістю його можна було б назвати найкращим матеріалом для виготовлення декоративних елементів.
Переваги гіпсової ліпнини
Гіпс є матеріалом з рядом чудових властивостей, таких як екологічна чистота, простота обробки, гігієнічність та вогнестійкість. Варто відзначити також легкість відновлення гіпсової ліпнини після руйнування.
Ліпні декоративні елементи з гіпсу https://ermitagedecor.com.ua/ua/gipsovaya-lepnina/ використовують на тих ділянках будинку, де є надійний захист від несприятливого впливу атмосферних опадів. Цей матеріал добре поєднується з різними видами обробки, включаючи таке популярне облицювання, як натуральний камінь.
Використовуючи гіпс для виготовлення ліпного декору, важливо пам’ятати про одну його особливості, а саме здатність трохи розширюватися при затвердінні. Ця чудова властивість гіпсу дозволяє йому заповнювати будь-які, навіть найдрібніші поглиблення рельєфу.
Завдяки особливій структурі гіпсу можна отримати ліпні елементи з максимально чітким опрацюванням.
Не варто також забувати, що гіпс не дуже ефективно протистоїть волозі.
Використовуючи у своєму будинку гармонійну гіпсову ліпнину, можна кардинально перетворити інтер’єр та перетворити звичайне приміщення на неповторний та оригінальний простір. Поєднання високої якості виготовлення та грамотного монтажу ліпного гіпсового декору дозволяє зробити будинок привабливішим з погляду як екстер’єру, так і інтер’єру.
Асортимент декоративних елементів
За багатовікову історію використання гіпсової ліпнини видатними художниками, архітекторами, скульпторами та декораторами було створено визначні твори у різних стилях, які зараз доповнюються новими елементами за допомогою 3D моделювання.
Найчастіше використовуються такі гіпсові елементи декору:
- колони, напівколони, пілястри — для декорації стін, дверних та віконних отворів, арок входів;
п’єдестали — як окремі декоративні елементи, підставки під скульптуру, дрібну пластику, основу кавових, чайних та журнальних столиків, особливо зі скляною стільницею; - молдинги, арки гладкі та орнаментовані, нарізка – обрамляє панелі, окремі дзеркала або площинні зображення, фрески, поділяють стіни на горизонтальні ділянки;
- карнизи — завершальна частина композиції стін, часто за ними розташоване світлодіодне підсвічування, що створює в кімнаті м’яке приглушене освітлення;
- капітелі — завершення колон та пілястр, можуть бути доричними, тосканськими, іонічними, коринфськими або композитними, відрізняються різною кількістю декору;
- консолі — виступаючі з площини стіни, що підтримують конструкції для карниза, можуть використовуватися як опора для полиць з декоративними дрібницями, колекціями, книгами, особливо ефектні в поєднанні зі склом;
фризи — горизонтальні поздовжні композиції, що складаються з чергування тригліфів з вертикальним орнаментом і метоп з барельєфними композиціями, що займають місце між капітелем і фронтоном у класичній архітектурі від Стародавньої Греції та Риму до ампіру; - Фронтони — розкішні композиції трикутної форми, що завершують ордерний лад, найчастіше використовуються на фасадах, у приміщеннях вимагають значної висоти, у зменшеному масштабі можуть використовуватись для акцентування входу або камінного порталу.