Що це за утворення та чому вони з’являються
Лікування каміння у сечовому міхурі передбачає дроблення твердих відкладень, які формуються з солей сечової кислоти та заважають нормальному відтоку сечі. Лазерне дроблення конкрементів є ефективним способом позбавлення від патології без необхідності розрізу шкіри та травмування тканин.
Утворення каменів у сечовому міхурі може бути зумовлене низкою факторів:
- споживання надмірної кількості солоної або гострої їжі;
- недостатня кількість вітамінів B і D у раціоні харчування;
- відкладення кальцієвих солей;
- розвиток хронічних запальних процесів сечостатевої системи – пієлонефриту, циститу;
- розлади роботи системи травлення – гастрит, коліт та інше;
- потрапляння до сечового міхура каменів, що утворились в нирках.
Незалежно від причин виникнення каменів патологію не слід ігнорувати. Чим більшими у розмірах стають конкременти, тим складнішим буде лікування та серйознішими наслідки для здоров’я.
Як запідозрити наявність каменів
Камені у сечовому міхурі можуть нагадувати про своє існування болями у нижній частині живота, частими позивами до сечовипускання, дискомфортом при випорожненні сечового міхура, появою домішок крові та піску у сечі. Ці симптоми свідчать про те, що людині потрібно якомога швидше звернутись до лікаря, пройти діагностику для розробки оптимального лікувального плану.
Формування каменів на ранніх стадіях може не суттєво впливати на життя людини. Але в подальшому вони збільшуються у розмірах та серйозно ускладнюють відтік сечі. При ігноруванні патології сечовипускання стає дедалі боліснішим.
Як проходить лікування каменів у сечовому міхурі
Стратегія позбавлення від конкрементів у сечовому міхурі залежить від стадії їх формування, кількості та розмірів. На початковому етапі можливо позбавитись від дрібних каменів в результаті зміни раціону харчування та вживання призначених лікарем медичних препаратів.
Також універсальною методикою є застосування лазерної літотрипсії – введення через уретру гнучкого зонда з лазерним випромінювачем на кінці та його підведення до місця локалізації каменю. Під впливом лазеру конкремент розпадається на малі фрагменти, які виходять з організму природним шляхом разом із сечею.
Після дроблення каменів у сечовому міхурі пацієнту важливо дотримуватись рекомендацій лікаря. Аби конкременти не утворились знов, потрібно змінити раціон харчування, відмовившись від продуктів які сприяють формуванню каменів – солоної їжі, маринадів, соусів, копченостей, ковбас, смажених страв тощо. Також необхідно пити до двох літрів рідини на добу, регулярно гуляти на свіжому повітрі та відвідувати уролога для профілактичних оглядів сечостатевої системи.
Джерело: сайт bilyak.com.ua