Як часто потрібно чистити автомобільний кондиціонер?

Як часто потрібно чистити автомобільний кондиціонер?

На СТО https://toyota.com.ua/chistka-avtokondicionera вам скажуть, що у випарнику кондиціонера можуть накопичуватися шкідливі мікроби, і мають рацію. Справа в тому, що на холодному випарнику конденсується волога з повітря, основна частина якої стікає під машину через зливні отвори. Однак у кондиціонері залишається конденсат, який разом із теплом моторного відсіку створює живильне середовище для грибків (у народі – плісняви) та бактерій.
Ці питання не залежать від того, яка у вас система – ручне керування чи повний клімат-контроль – адже випарник все одно є.

Коли промивати кондиціонер

Перш ніж промивати систему кондиціювання вашого автомобіля, ви повинні з’ясувати, чому і за яких обставин вона потребує промивання. Типовий автомобільний кондиціонер є замкнутою системою, в якій холодоагент і масло циркулюють без контакту з навколишнім середовищем. Водяна пара та інші забруднюючі речовини можуть проникнути в систему лише за відсутності тиску.
Крім того, сильна відмова компресора, а також пошкодження поршня може призвести до засмічення системи. І тут дрібні частинки алюмінію може бути забрудненнями. Ще одна можливість забруднення — заправити систему холодоагентом іншої марки, який у результаті хімічно вступає в реакцію з відкладеннями. Тому промивання обов’язкове:
Якщо нічого такого не відбувається, кондиціонер промивати не потрібно.

Які методи очищення?

Ви можете скористатися професійними послугами вартістю від 1000 рублів (до кількох тисяч рублів на великих офіційних СТО). Ви також можете зробити це самостійно. У цьому випадку ви отримаєте чималу економію, але доведеться витратити деякий час. Щоб виконати роботу самостійно, можна використовувати складні механічні методи очищення або хімічні методи набагато швидше та дуже ефективно.

Механічне втручання передбачає такі характеристики:

  • Розбирання передньої панелі автомобіля (потрібна практично всім моделей сучасних автомобілів);
  • Демонтувати випарник професійними складами та засобами для якісного очищення;
  • Очищати від плісняви та бактерій у кілька етапів, дотримуючись інструкцій виробника продукту;
  • Встановити виріб назад у систему кондиціювання, якісну фіксацію згідно з сервісною інструкцією;
  • Зібрати оббивку, встановити передні панелі, перевірити працездатність обладнання та ефективність складання.

Звичайно, без сторонньої допомоги вам буде складно освоїти цей спосіб своїми руками, оскільки зняття панелей вимагає досвіду та навичок, а також професійних інструментів лише в один етап. Вам також потрібні дорогі хімікати, щоб повністю видалити грибковий та цвіль наліт і допомогти надійно очистити всі хвороботворні мікроорганізми без залишку. В іншому випадку вам доведеться повторити весь процес заново після кількох тижнів напруженої роботи.

(Visited 24 times, 1 visits today)
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.