МОЗ пред’являє жорсткі вимоги до якостей, які має мати донор: починаючи від віку (потенційними донорами можуть бути жінки віком від 18 до 35 років) і закінчуючи повним переліком медичних параметрів. Жінкам необхідно пройти комплексне медико-генетичне обстеження: лікарі виключають генетичні ризики, перевіряють організм на інфекції, вивчають гормональне тло. Перед здаванням своїх яйцеклітин потенційний донор обов’язково здасть кров та сечу, пройде рентгеноскопію, УЗД та ЕКГ, порадиться з терапевтом та психіатром. І ільки якщо наслідки донорства яйцеклітини визнані задовільними, донорські яйцеклітини вирушать до «банку».
Особливості донорства
- У жінки чи пари, які вирішили звернутися до ЕКЗ, буде вибір: скористатися послугами анонімного чи відомого донора. У клініці ЕКЗ реципієнту не лише видають медичну карту донора, а й докладно описують його утворення та зовнішність – колір очей, волосся, статуру.
- Одним із найпопулярніших серед потенційних батьків є так звана вимога подібності — вони хочуть, щоб донор зачала дитину, схожу хоча б на одного з них, і в цьому випадку дуже важливі фізичні характеристики. Пожертви можуть бути безкоштовними (наприклад, якщо жертвувачем є родич) або платними.
- Протипоказаннями для донорства є вік старше 35 років, відсутність дітей, проблеми зі здоров’ям, хронічні захворювання (епілепсія, цукровий діабет та ін.) самої жінки та її найближчих родичів.
Особливості законодавства
- Юридично донорство регулюється так: Відповідно до статті 55 Федерального закону «Про основи охорони здоров’я громадян Російської Федерації» майбутні батьки немає права вибирати стать своїх дітей, крім окремих випадків. випадки, коли є можливість зараження венеричними захворюваннями. За письмовою згодою чоловіка (або жінки) штучне запліднення проводиться у клініці, що має ліцензію на медичну діяльність.
- Відомості про штучну інсемінацію та імплантацію ембріонів, а також про особистість донора складають лікарську таємницю і не підлягають розголошенню. Донори також зобов’язуються не виявляти пацієнтів та дітей, народжених з використанням донорських ооцитів.
- Якщо одержувач вибере анонімну пожертву, він зможе отримати практично всю необхідну інформацію про донора: національність, зростання, вагу, групу крові та резус-фактор, колір очей, форму носа, колір волосся, розмір взуття та навіть знак зодіаку. . За винятком персональних даних, згідно з чинним законодавством, клініки не можуть надавати їх реципієнтам.
- Прийнято вважати, що вік донора впливає на здоров’я дитини, і що молодший донор, то краще. Це не завжди так, до того ж донорами яйцеклітин можуть бути тільки абсолютно здорові жінки, а реципієнти зможуть перевірити ще раз це, ознайомившись з медичними картами потенційного донора.
(Visited 31 times, 1 visits today)