Основні помилки при бігу

Усі знають про користь регулярних пробіжок. Це чудовий спосіб привести себе у форму, схуднути, отримати заряд бадьорості та гарного настрою. Біг не вимагає членства у фітнес-клубі та дорогого обладнання. Потрібні лише гарні кросівки та набір певних знань. Помилки під час бігу, які часто допускають бігуни-початківці. Намагайтеся їх уникати, і біг принесе вам лише задоволення та користь.

Основні помилки при бігу

Десь в ідеальному світі ми старанно тренуємось, грамотно змагаємось, якісно відновлюємося, уникаємо стресу та ведемо виключно здоровий спосіб життя. Але реальність вносить свої корективи і деякі помилки ми повторюємо знову і знову. Детальніше про біг можна дізнатися на https://androshchuk.com/.

Основні помилки

 • Помилка №1. Багато новачків, дізнавшись, що при правильній техніці бігу стопа повинна торкатися землі раніше п’яти, починають дуже різко встромляти шкарпетки в поверхню, човгати, майже спотикатися. Далеко так не втечеш: «втикання» загрожує травмами гомілковостопного суглоба, колін і навіть попереку. Травми розвиваються з часом, при систематичному повторенні помилок і поступово стають хронічними.
 • Помилка №2: біг із п’яти
  Так роблять 80 відсотків спортсменів-початківців. Найнебезпечніше в цій техніці — навантаження на коліна. Анатомічно біг із п’яти — це біг із прямою ногою, і за такого бігу навантаження на суглоби збільшується втричі. Якщо ви важите 60 кілограмів, для вашого коліна вони перетворяться на 180 кілограмів. Якщо помилку не виправити, то неприємні відчуття в колінах поступово перейдуть у біль у попереку, м’язах спини і навіть у головний біль.
 • Помилка № 3: «Косолапий біг»
  Центр тяжіння завжди має знаходитися в середині стопи. Якщо вона зміститься на зовнішню або внутрішню сторону, легко можна отримати травму гомілковостопного суглоба — підвернеш ногу і заробиш розтягнення або вивих. Але найнеприємніший ефект полягає в тому, що якщо один раз підвернути ногу і продовжувати клишоногість, зростає ризик повторної травми, а розтяг може стати хронічним.
 • Помилка № 4: «Ходячий хребет» або «Техніка ведмедя»
  Під час бігу хребет і, отже, тіло є нашою опорою, тому не повинен рухатися. У правильному бігу задіяні лише кінцівки, з допомогою ми тримаємо рівновагу. Будь-яке «виляння» з боку в бік (зазвичай рухи бігуна в цей момент нагадують пластику незграбного ведмежа) — марна витрата енергії. Енергію необхідно витрачати ощадливо, особливо при бігу на довгі дистанції. Розслабтеся, опустіть плечі та працюйте тільки зігнутими в ліктях руками під прямим кутом.
 • Помилка № 5: Дихайте лише через ніс (або лише через рот)
  Бігуни, що часто починають, дихають тільки носом. При цьому організм не збагачується достатньою кількістю кисню, а якщо кисню мало, різко частішає пульс, з’являється скутість у рухах, психологічний дискомфорт, бігун швидко втомлюється. У цьому єдиної правильної техніки дихання немає. Дихайте природно, використовуючи ніс і рот на вдиху та видиху. Зосередьтеся на своєму темпі руху та самопочутті.
 • Помилка № 6: кросівки на плоскій підошві
  Велику небезпеку становлять колінні суглоби тих, хто бігає у взутті на плоскій підошві. Будь-яке бігове взуття повинне мати підняту на кілька сантиметрів п’яту, адже частина п’яти підошви є буфером, що пом’якшує удари і рятує від травм. Уважно вибирайте взуття: у підробок підошва швидко притоптується та гірше амортизує удари по поверхні.
(Visited 11 times, 1 visits today)
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Adblock
detector